Pereiti prie pagrindinio turinio
NextGenerationEU

Pareiškimas dėl prieinamumo

Priemonės „NextGenerationEU“ interneto svetainė

Šis pareiškimas taikomas turiniui, skelbiamam domene https://next-generation-eu.europa.eu/

Svetainę tvarko Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas (COMM GD). Ji sukurta taip, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau įvairių žmonių, įskaitant žmones su negalia.

Turėtumėte turėti galimybę:

 • be problemų pasididinti vaizdą iki 200 proc.;
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi vien klaviatūra;
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi šiuolaikiniu ekrano skaitytuvu ir sakytinės kalbos atpažinimo programine įranga (savo kompiuteryje arba telefone).

Ši interneto svetainė sukurta laikantis techninio interneto svetainių ir mobiliųjų programėlių standarto EN 301 549 v.3.2.1. Ją kuriant laikytasi Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 redakcijos AA lygio.

Atitikties būklė

Ši svetainė iš dalies atitinka techninį standartą EN 301 549 v.3.2.1 ir Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 AA lygį. Daugiau žr. skyriuje „Neprieinamas turinys“.

Naujausias svetainės bandymas atliktas 2023 m. gruodžio 18 d.

Šio pareiškimo rengimas

Šis pareiškimas peržiūrėtas 2023 m. gruodžio 11 d.

Jis grindžiamas reprezentatyvios tinklalapių imties peržiūra, kurią atliko kvalifikuotas IAAP prieinamumo ekspertas, taikydamas rankinį ir automatinį testavimą.

Grįžtamoji informacija

Laukiame jūsų atsiliepimų apie Europos Komisijos svetainės https://next-generation-eu.europa.eu/  prieinamumą. Jei susidurtumėte su prieinamumo kliūtimis, praneškite mums:

 • Telefono Nr.: +32 2 298 11 93
 • E. paštas: COMM-NEXTGENERATIONEUatec [dot] europa [dot] eu (COMM-NEXTGENERATIONEU[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Į atsiliepimus stengiamės atsakyti per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai atsakingas Komisijos padalinys gauna užklausą.

Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis

https://next-generation-eu.europa.eu/ svetainė sukurta taip, kad būtų suderinama su dažniausiai naudojamomis pagalbinėmis technologijomis:

 • naujausiomis naršyklių „Google Chrome“, „Microsoft Edge“, „Mozilla Firefox“ ir „Apple Safari“ versijomis;
 • ir naujausiomis NVDA, „VoiceOver“ ir „TalkBack“ versijomis.

Techninės specifikacijos

https://next-generation-eu.europa.eu/ svetainės prieinamumas priklauso nuo toliau išvardytų technologijų, kurios veikia su tam tikru interneto naršyklės ir bet kokių jūsų kompiuteryje įdiegtų pagalbinių technologijų ar įskiepių deriniu. Tai:

 • HTML versija
 • WAI-ARIA,
 • CSS,
 • JavaScript.

Neprieinamas turinys

Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti https://next-generation-eu.europa.eu/ svetainės prieinamumą, žinome apie tam tikrus trūkumus ir stengiamės juos pašalinti. Toliau aprašyti žinomi trūkumai ir galimi sprendimai. Iškilus toliau nepaminėtiems sunkumams, kreipkitės į mus.

Žinomi https://next-generation-eu.europa.eu/ svetainės apribojimai:

 1. Naršymo meniu prieinamumas. Tam tikras turinys nėra tinkamai užkoduotas, kad būtų galima užtikrinti geriausius rezultatus naudojant ekrano skaitytuvą. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2024 m. kovo mėn. ​
 2. Antraščių hierarchija. Kai kurios antraštės pateikiamos nesilaikant antraščių hierarchijos, o dėl to gali kilti problemų ekrano skaitytuvų naudotojams. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2024 m. kovo mėn.
 3. Sąveikieji žemėlapiai. Asmenims, turintiems regos sutrikimų, ir naudotojams, kurie naršo naudodamiesi klaviatūrą, sąveikieji žemėlapiai nėra prieinami. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2024 m. kovo mėn.
 4. Vaizdo siužetų titrai. Kai kurie mūsų vaizdo siužetai yra be titrų. Nuolat dirbame, kad daugiau vaizdo siužetų būtų pateikiama su titrais.
 5. Vaizdo grotuvas – prieinamumas naudojantis klaviatūra. Žinome apie kai kurias mūsų vaizdo grotuvo prieinamumo naudojantis klaviatūra problemas (meniu titrų kalbos pasirinkti spaudžiant rodyklių klavišus neįmanoma – tai galima padaryti tik spaudžiant tabuliavimo klavišą).