Skip to main content
NextGenerationEU

EU a UEFA společně za ochranu klimatu

K ochraně klimatu musíme použít všechny vychytávky, které známe – například snížit doma spotřebu energie nebo jezdit do práce na kole místo autem.

Změna klimatu je největší hrozbou, které lidstvo v současnosti čelí. Jedná se o skutečně celosvětový problém. Nezáleží totiž na tom, kde jsou skleníkové plyny vypouštěny, protože na planetu mají všude stejný škodlivý dopad.

Evropská unie a Unii evropských fotbalových asociací (UEFA) se rozhodly, že společnými silami zvýší informovanost o klimatické krizi a inspirují co nejvíc lidí k tomu, aby lépe chránili životní prostředí.

Ve společné reklamě EU-UEFA fotbaloví velikáni Luís Figo z Portugalska, Gianluigi Buffon z Itálie a sestry Delphine a Estelle Cascarinové z Francie využívají svůj um v boji proti změně klimatu. Prostřednictvím fotbalových triků ukazují, jak i drobné změny v naší každodenní rutině mohou významnou měrou přispět k ochraně životního prostředí. Řešení změny klimatu nemůžeme nechat na příštích generacích. Musíme se všichni spojit a společně porazit nejtěžšího soupeře životního prostředí.

Během následujících tří let budou v televizi a sociálních médiích vysílány reklamní klipy EU-UEFA. Rovněž budou přehrávány na fotbalových stadionech v 57 zemích světa během mužských i ženských zápasů Ligy mistrů UEFA, Evropské ligy a Ligy mládeže UEFA a celá kampaň vyvrcholí krátce před fotbalovým mistrovstvím EURO 2024 v Německu.

Prostřednictvím tzv. Zelené dohody usiluje EU o vytvoření nové, ekologičtější Evropy, ze které budou mít prospěch nejen lidé, ale i celá planeta. Další informace o opatřeních EU v oblasti klimatu a plánech učinit z Evropy do roku 2050 první klimaticky neutrální kontinent

Tato společná kampaň je součástí závazku UEFA v rámci evropského klimatického paktu, což je celounijní iniciativa, která vyzývá občany, komunity a organizace k účasti na opatřeních v oblasti klimatu a k budování ekologičtější Evropy. Další informace o tom, jak se stát vyslancem klimatického paktu

Ukázali jsme vám naše triky. Nyní je řada na vás ukázat nám ty vaše. Sledujte EU i UEFA v sociálních médiích a podělte se o své fotbalové dovednosti a klimatické triky na hashtagu #EveryTrickCounts.