Skip to main content
NextGenerationEU

Postawmy na ekologię

Unia stanie się liderem w działaniach w dziedzinie klimatu, każdy ma tu jednak do odegrania swoją rolę: wybierając transport publiczny lub rower, spożywając więcej warzyw i mniej mięsa, kupując rzeczy używane, dbając o recykling i ponowne wykorzystanie.

Przedstawiamy instrument NextGenerationEU. Postawmy na ekologię!

Postawmy na technologie cyfrowe

UE finansuje internetowe kursy szkoleniowe, dzięki którym każdy – młodszy czy starszy – może podnieść swoje umiejętności cyfrowe. Pomagamy małym i średnim przedsiębiorstwom zapewnić sobie obecność w internecie. Zwiększamy dostępność e-edukacji.

Co możesz zrobić? Weź udział w sesji szkoleniowej, znajdź praktyki zawodowe w branży technologii cyfrowych i dowiedz się, jak uniknąć zagrożeń w internecie.

Dzięki NextGenerationEU jesteśmy gotowi sprawić, że Europa będzie cyfrowa. Pomożesz nam w tym?

Postawmy na zdrowie

Razem możemy sprawić, że Europa stanie się zdrowsza. Nie chodzi jednak tylko o duże przedsięwzięcia. Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą w dużym stopniu przyczynić się do poprawy naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego.

Dzięki NextGenerationEU jesteśmy gotowi sprawić, że Europa będzie zdrowa. Pomożesz nam w tym?

Postawmy na silną Europę

UE pomaga również wielu sektorom w odbudowie. Zwiększamy wsparcie dla turystyki, kultury i sztuki w całej Unii, sprawiając, że stają się bardziej cyfrowe i zrównoważone.

Jak unijne wsparcie może Ci pomóc w kontynuowaniu nauki lub znalezieniu pracy Twoich marzeń? Przejrzyj ofertę programu Erasmus+ i unijnej gwarancji dla młodzieży. Dowiedz się, jakie wsparcie może otrzymać Twoja firma, aby stać się bardziej ekologiczną i cyfrową.

Dzięki NextGenerationEU jesteśmy gotowi sprawić, że Europa będzie silna. Pomożesz nam w tym?

Postawmy na równość

Równość oznacza również możliwości gospodarcze i społeczne dla wszystkich. Dzięki inicjatywie NextGenerationEU zwiększamy możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, a także osób mieszkających na obszarach wiejskich, oddalonych lub znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Pomagamy większej liczbie osób w znalezieniu godnych i odpowiednich warunków mieszkaniowych. Inwestujemy też w edukację włączającą dzieci, niezależnie od ich pochodzenia, sytuacji czy specjalnych potrzeb.

Każdy może odegrać swoją rolę – promując równość szans i zwalczając dyskryminację i mowę nienawiści w codziennym życiu i w internecie.

Dzięki NextGenerationEU jesteśmy gotowi sprawić, że Europa będzie dla wszystkich. Pomożesz nam w tym?