Pereiti prie pagrindinio turinio
NextGenerationEU
Europa. Švarių technologijų variklis.

Kas sieja stiprią ekonomiką ir bulių rinką? Švarios technologijos.

Priemonė „NextGenerationEU“ yra vienkartinė 806,9 mlrd. EUR ekonomikos gaivinimo priemonė, kuria siekiama paskatinti ekonomikos atsigavimą ir pertvarkyti mūsų ekonomiką ir visuomenę, kad jos taptų modernesnės ir atsparesnės.     

Priemonė „NextGenerationEU“, kuri orientuota į lengvesnį perėjimą prie žaliosios ir skaitmeninės ekonomikos, yra natūraliai susijusi su švarių technologijų skatinimu siekiant tvaresnės ir konkurencingesnės ES ekonomikos.  

Todėl technologijų, kurios bus rytdienos ekonomikos pamatas, kūrėjai ir gamintojai turės didžiausią konkurencinį pranašumą.

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos Pirmininkė
Picture of Ursula von der Leyen

Priemonė „Next Generation EU“ yra investicijos ES žaliajai pertvarkai, kurios suteiks galimybių bet kurio dydžio įmonėms plėsti savo neutralaus klimatui poveikio veiklą ir užmojus kurti ES neutralaus poveikio klimatui ekosistemą, kuriai 2021 m. jau buvo skirta jau daugiau nei 100 mlrd. EUR, o nuo 2020 m. – dvigubai daugiau. Tai padės įmonėms, nes bus užtikrintas saugus, įperkamas ir tvarus energijos tiekimas ir padidės švarių technologijų sprendimų, reikalingų jų poveikiui aplinkai sumažinti, prieinamumas. 

*Ši suma nurodyta dabartinėmis kainomis. Ji sudaro 750 mlrd. EUR 2018 m. kainomis. 

Kelias į nulinę taršą

Švarios technologijos yra žaliojo kurso pramonės plano pagrindas, kurio tikslas – kuo geriau išnaudoti nulinės taršos potencialą pertvarkant Europos Sąjungos pramonę, siekiant labai plačių tikslų. 

Daugiau kaip 100 mlrd. EUR
Tai ES nulinės taršos startuolių ekosistemos vertė 2021 m., kuri padvigubėjo, palyginti su 2020 m.
Daugiau nei 400 GW
Vėjo ir saulės energijos gamybos pajėgumų ES 2022 m. srityje, palyginti su 2020 m., šis rodiklis padidėjo daugiau kaip 25 proc.
4,5 mln.
Žaliųjų darbo vietų Europos ekonomikoje 2019 m. – tai 3,2 mln. daugiau nei 2000 m.

Priemonė „NextGenerationEU“ švarioms technologijoms

Pagal priemonę „NextGenerationEU“ iš ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) lėšų finansuojamiems 27 nacionaliniams ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planams dėl žaliųjų priemonių, įskaitant kovai su klimato kaita ir žaliesiems projektams remti skirtas investicijas, skiriama apie 250 mlrd. EUR. 

Iš esmės priemonė „NextGenerationEU“ ir švarios technologijos suteikia įmonėms daug galimybių prisidėti prie tvaresnės ateities ir drauge kurti ekonominę naudą. Išnaudojusios esamą pagreitį, įmonės gali ilgam užsitikrinti sėkmę sparčiai kintančioje pasaulio ekonominėje aplinkoje. 

Priemonė „Next Generation Eu“ – tai mūsų revoliucinė lyderystė diegiant švarias technologijas siekiant nulinės taršos! 

Sužinokite apie mūsų veiklą projektų žemėlapyje ir susipažinkite su atrinktais švarių technologijų tarpvalstybiniais projektais. 

Susiję projektai

Wind turbines in the north sea

Jūros energetikos sala – ES vėjo energija iš Šiaurės jūros.

100 mln. EUR iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės bus skirta unikaliam jūros energetikos centrui Belgijos Šiaurės jūros dalyje finansuoti. Šioje sujungtoje saloje bus galima ne mažiau kaip 3,15 GW atsinaujinančiųjų išteklių energijos prijungti prie sausumos nacionalinių elektros...
hydrogen installation

Žaliojo vandenilio rinkos plėtra.

1,5 mlrd. EUR iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų bus skirta tam tikriems iš 62 Vokietijos projektų – tai dalis visos Europos projekto, kuriuo skatinama žaliojo vandenilio vertės grandinės plėtra rinkoje, siekiant tarpusavyje susieti Europos vandenilio projektus.
Semiconductors icon

ES mažo galingumo procesoriai ir puslaidininkių lustai

2,5 mln. EUR pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė padidins Slovėnijos puslaidininkių vertės grandinių atsparumą įgyvendinant platesnį daugiašalį projektą, kuriuo bus sujungti nacionaliniai ir ES procesai ir sustiprinta ES mikroelektronikos vertės grandinė.